2022 LGS sonuç tarihini MEB duyurdu! LGS sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak? | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

25 Eylül 2022 - 12:13

2022 LGS sonuç tarihini MEB duyurdu! LGS sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak?

2022 LGS sonuç tarihini MEB duyurdu! LGS sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak?
Son Güncelleme :

21 Haziran 2022 - 8:51

40 görüntüleme

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 5 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için gözler MEB’den yapılacak olan sonuç açıklama tarihine çevrildi. Binlerce adayı yakından ilgilendiren LGS sonuçları için MEB sınav takvimi içerisinde yer alabn bilgiye göre sonuçlar 30 Haziran tarihinde erişime açılacak.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS 2022 sonuçları 30 Haziran tarihinde adayların erişimine açılacak. LGS sonuçları meb.gov.tr adresi üzerinden erişime açılacak ayrıca adaylara posta yoluyla bilgilendirme yapılmayacak.

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR

a. Başvuru şartlarını taşımadığı hâlde öğrencinin sınava girmesi,

b. Cevap kâğıdının, sınav evrakı dönüş zarfından çıkmaması, eksik çıkması veya zarar görmüş olması,

c. Öğrencinin herhangi bir öğrenciden ya da dokümandan kopya çektiğinin veya kopya verdiğininsınav görevlilerince tespit edilmesi,

ç. Cevap kâğıdının okunmasını engelleyecek gereksiz karalamalardan dolayı optik okuyucu tarafından okunamaması,

d. Geçerli kimlik belgesinin ibraz edilmemesi,

e. Başka öğrencinin sınav evrakının kullanılması,

f. Öğrencinin yerine başkasının sınava girmesi,

g. Öğrenci tarafından sınav evrakına zarar verilmesi (soru kitapçığını ve/veya cevap kâğıdını yırtmak,teslim etmemek ve benzeri) durumlarında Millî Eğitim Bakanlığı Merkezî Sistem Sınav Yönergesi’nde belirtilen sınav kuralları ihlal edildiği için sınav görevlilerince hazırlanmış tutanaklar da dikkate alınarak öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır.