Asgari ücrete zam gelecek mi, asgari ücret zammı son durum ne? Bakan'dan son açıklama | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

6 Ekim 2022 - 08:09

Asgari ücrete zam gelecek mi, asgari ücret zammı son durum ne? Bakan’dan son açıklama

Asgari ücrete zam gelecek mi, asgari ücret zammı son durum ne? Bakan’dan son açıklama
Son Güncelleme :

25 Haziran 2022 - 18:05

40 görüntüleme

Asgari ücret ne kadar olacak? Bakan Bilgin, asgari ücrete ek zam gelecek mi, sorusu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, Temmuz’da asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücret yılbaşında gelen zam ile 4253 liraya çıkmıştı. Şimdi gözler gelecek zam haberinde.

ASGARİ ÜCRETE EK ZAM GELECEK Mİ?

Bakan Bilgin, sadece çalışan memurları değil aynı zamanda emekli olan kamu çalışanlarının enflasyon karşısında korunacağına dikkati çekerek şunları söyledi: “Sadece kamu çalışanları mı? Hayır, aynı zamanda emekli işçilerimizi de aynı şekilde koruyacağız. Çalışan emekçilerimizi korumak bizim görevimizdir. Önceki hafta sendikacılarımızla, işçi sendikalarıyla bugün işveren sendikalarımızla görüştük. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Tamamlandığı zaman önümüzdeki hafta başında veya hafta ortasında bunu da kamuoyuyla paylaşacağız. Daha birçok düzenleme yapıyoruz. Emekçiler şunu bilsinler; Türk Devleti söz verdi onları enflasyona ezdirmeyecek. Enflasyonun tahribatını da onaracaktır.”

Yeni bir istihdam projesinin uygulamaya konulduğunu bildiren Bilgin, “Bu proje çerçevesinde çok kısa süre içerisinde büyük sanayi kuruluşlarına 50 bin yeni işçi istihdamı oluşturacağız” dedi.