Çocuk Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Çocuğun Eş Anlamlısı Olan Sözcükler | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

3 Ekim 2022 - 04:26

Çocuk Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Çocuğun Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Çocuk Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Çocuğun Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Son Güncelleme :

21 Haziran 2022 - 8:50

46 görüntüleme

 Çocuk kelimesinin eş anlamlısı olan birçok kelime bulunmaktadır. Çocuk kelimesiyle aynı anlama sahip olan kelimeler; evlat, uşak ve soy olarak ifade edilebilmektedir. Çocuk anlamına gelmekte olan diğer kelimeler ise çocuk kelimesinin eş anlamlıları olarak bilinmektedir. Çocuk kelimesinin eş anlamlılarının kullanılması durumunda cümlenin anlamında bir değişiklik meydana gelmemektedir. 

 Çocuk Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir?

 Çocuk kelimesinin yerine kullanılmakta olan eş anlamlı kelimelerden birisi de evlat olarak bilinmektedir. Sıklıkla Karadeniz yöresinde kullanılan bir ifade ise uşak olarak bilinmektedir. Çocuk kelimesinin eş anlamlısı olan uşak kelimesinin Karadeniz’de kullanıldığı da bilinmektedir. Bu durumda ise yöresel bir kullanımı olduğu söylenebilir. Çocuk kelimesinin bir diğer eş anlamlı kelimesi ise soy olarak kullanılmaktadır. Kelimenin eş anlamlıları ise soy, evlat ve uşak olarak bilinmektedir. 

 Çocuğun Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

 Çocuğun eş anlamlısı olan sözcüklerin farklı şekilde yazılmasına ve söylenmesine rağmen aynı anlama geldiği bilinmektedir. Çocuk kelimesinin eş anlamlısı olan kelimeler; evlat, uşak ve soy olarak ifade edilebilir. Çocuk kelimesinin eş anlamlılarının cümlede kullanılması durumunda, cümlenin anlamında herhangi bir anlam farklılığı oluşmamaktadır.