EYT SON DURUM HABERLERİ: Bugün EYT gelişmesi yaşandı mı? 2022 EYT son güncel durum | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

25 Eylül 2022 - 23:15

EYT SON DURUM HABERLERİ: Bugün EYT gelişmesi yaşandı mı? 2022 EYT son güncel durum

EYT SON DURUM HABERLERİ: Bugün EYT gelişmesi yaşandı mı? 2022 EYT son güncel durum
Son Güncelleme :

25 Haziran 2022 - 18:10

33 görüntüleme

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili son açıklamalar AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi. EYT ne olacak sorusu az çok netlik kazanmaya başladı. Peki EYT bugün ne oldu? EYT çıkar mı, şartları nedir, kimleri kapsıyor? İşte 2022 Emeklilikte Yaşa Takılanlar için haberler…

EYT SON DURUM 2022

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş canlı yayında ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş konuşmasında EYT ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Orada da çalışma yapılıyor. Bu zamanlama meselesidir. Vatandaşın gündeminde olan, çarşıda pazarda insanların söylemiş olduğu herhangi bir konu yoktur ki hükümetin gündeminde olmasın. Çalışma Bakanlığı bu konuda çalışmalarını sürdürür öncelikler ortaya çıktığı zaman kamuoyu ile paylaşılır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklamıştı

Bakan Bilgin yaptığı açıklamada, ”Bundan sonraki ilk açacağımız dosya üzerinde daha önce çalıştık ama detaylandıracağımız dosya sözleşmeli personel meselesidir. Kamuda sözleşmeli personel istihdam ediliyor. Bu konularda kamu ihtiyaç duydukça sözleşmeli personel alınıyor. Biz isteğe bağlı olarak kadro hakkı vereceğiz. Tüm sosyal meseleleri görev alanı sayıyoruz. EYT de önümüzde.” ifadelerine yer verdi.