Google Haberler'in tasarımı tamamen değişti | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

27 Kasım 2022 - 22:38
SON DAKİKA

Google Haberler’in tasarımı tamamen değişti

Google Haberler’in tasarımı tamamen değişti
Son Güncelleme :

22 Haziran 2022 - 19:25

51 görüntüleme


Google’ın tüm haberleri tek bir yerde toplayan Haberler hizmeti, yeni tasarıma geçti. Kullanıcı deneyimini iyileştiren yeni detayları sizler için derledik.

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın tüm haberleri tek bir çatı altında birleştiren platformu Google Haberler, yeni tasarımına kavuştu.

Yeni tasarıma baktığımızda, masaüstü sürümünde solda olan “ En Çok Okunan Haberler” ve haber kategorileri gibi başlıklar, artık ekranın üst kısmında karşımıza çıkıyor.


Yerel haberler ana ekranda

Google Haberler, masaüstü sitesinde küresel ve yerel haberleri tek bir ekranda takip etmenize imkan sağlayacak.

Böylece kullanıcılar, ilgilendikleri konuları ve bölgelerdeki haberleri daha kolay bir şekilde takip edebilecek.

Yeni tasarımla birlikte Google Haberler’de ana sayfanın sağında büyük bir yer kaplayan hava durumu da daha küçük bir şekilde sayfanın üstüne yerleştirildi..

Google Haberler’in yeni tasarımında üst menüde Türkiye, Dünya, İş, Teknoloji, Eğlence ve spor gibi kategorilere yer veriliyor.

Menüdeki bu kategoriler kullanıcılar tarafından özelleştirilebilecek. Ayrıca kullanıcılar, takip ettikleri haber kaynaklarını üst menüde yer alan ‘Takip Ediliyor’ sekmesinde görebilecek.


Yeni Google Haberler tasarımına nasıl geçilir

Eğer yeni Google Haberler tasarımı sizin için hala aktif olmamışsa, Google Haberler ana sayfasına gelin ve sol menüdeki Ayalar seçeneğine tıklayın.

“Yeni Google Haberler uygulamasını kullanmaya başlayın” seçeneğini işaretleyin.