Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı oyuncuları kim, konusu nedir? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi nerede, kaç yılında çekildi? | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

4 Aralık 2022 - 18:40
SON DAKİKA

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı oyuncuları kim, konusu nedir? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi nerede, kaç yılında çekildi?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı oyuncuları kim, konusu nedir? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi nerede, kaç yılında çekildi?
Son Güncelleme :

12 Haziran 2022 - 22:03

68 görüntüleme

Yerli komedi filmi Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin yönetmenliğini ve yapımcılığını Ertem Eğilmez üstlenmiştir. Senaryosunu ise Sadık Şendil kaleme aldı. Hikaye de Rıfat Ilgaz’a aittir. İşte, Hababam Sınıfı Sınıfta kaldı konusu…

KONUSU

Sahte diplomalarla Mahmut Hoca’yı kandıran “Hababam Sınıfı” yine sınıfta kalmış ve Özel Çamlıca Lisesi’ne dönmüştür. Okula yeni atanan beden eğitimi hocası Badi Ekrem ile sınıfın başı derttedir. Edebiyat öğretmeni Kemal Hoca’nın vefatı üzerine derslere Semra adında genç bir edebiyat öğretmeni gelmiştir. İyileşen Mahmut Hoca okula geri döner, müdür muavinliği görevini bırakmak ister ama okul müdürünün ısrarı üzerine şartlı olmak üzere tekrar görevini üstlenir.

OYUNCULARI

Kemal Sunal – İnek Şaban

Münir Özkul – Kel Mahmut

Halit Akçatepe – Güdük Necmi

Semra Özdamar – Semra Hoca

Tarık Akan – Damat Ferit

Şener Şen – Badi Ekrem

Feridun Şavlı – Domdom Ali

Akil Öztuna – Akil Hoca

Cem Gürdap – Tulum Hayri

Ertuğrul Bilda – Külyutmaz Necmi

Ahmet Arıman – Hayta İsmail

Sıtkı Akçatepe – Paşa Nuri

Ergün Sözer – Boncuk

Hayri Karabey – Rıza Hoca

Cengiz Nezir – Bozum Cahit

Talat Dumanlı – Sıtkı Hoca

Bülent İğdiroğlu – Kalem Şakir

Tevfik İnce – Hoca

Dilaver Gür – Dilaver

Muharrem Gürses – Okul Müdürü

Adile Naşit – Hafize Ana

Tuncay Akça – Bacaksız

Leman Akçatepe – Ferit’in Annesi

HABABAM SINIFI SINIFTA KALDI NEREDE ÇEKİLDİ?

Yeşilçam’ın en çok izlenen seri yapımlarından Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı’nın çekimleri İstanbul Koşuyolu’ndaki Adile Sultan Kasrı’nda çekildi.