KABİNE TOPLANTISI ne zaman, saat kaçta yapılacak 2022? | Bu hafta kabine toplantısı var mı, hangi gün gerçekleştirilecek? | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

27 Kasım 2022 - 21:04
SON DAKİKA

KABİNE TOPLANTISI ne zaman, saat kaçta yapılacak 2022? || Bu hafta kabine toplantısı var mı, hangi gün gerçekleştirilecek?

KABİNE TOPLANTISI ne zaman, saat kaçta yapılacak 2022? || Bu hafta kabine toplantısı var mı, hangi gün gerçekleştirilecek?
Son Güncelleme :

27 Haziran 2022 - 9:59

75 görüntüleme

Kabine toplantısı için gerş sayılıyor. Yeni haftanın başlamasına sayılı saatler kala kabine toplantısı gündeme geldi ve toplantıdan çıkacak kararlar ise merak ediliyor.Kabine toplantısı en son 6 Haziran tarihinde gerçekleştirilmişti. Peki yeni haftada kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak 2022?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Kabine toplantısı sonrasında açıklanacak kararlar merak konusu. Kabine toplantısı yarın gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı gerçekleştirilecek.

KABİNE TOPLANTISI GÜNDEMİNDE NELER VAR?

Toplantı ile ilgili detayları CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan aktardı. İşte Arda Erdoğan’ın açıklamaları; Kurban Bayramı 4 gün olarak kutlanacak. Kurban Bayramı’nın arefe günü 8 Temmuz’a denk geliyor. Bayramın birinci ve ikinci günü cumartesi ve pazar olacak. Ancak Kurban Bayramı’nın üçüncü ve dönrdüncü günü pazartesi ve salı gününe denk geliyor.

Bayramın son günü 12 Temmuz Salı… Ancak aynı hafta içerisinde bir resmi tatil daha var. Haftanın son çalışma günü olan 15 Temmuz. 15 Temmuz resmi tatil… Arada iki gün kalıyor. Kurban Bayramı’nın son günü ile 15 Temmuz arasında kalan 2 günde memurların idari izinli sayılıp sayılmayacağı oldukça önemli bir soru.

Arada kalan 13 ve 14 Temmuz’da memurların idari izinli sayılması halinde bayram tatilinin 9 güne uzama ihtimali ortaya çıkıyor. Bu nedenle gözler aradaki 2 günün izinli sayılıp sayılmayacağında olacak. Bu kadar kabine toplantısında verilecek.

Kabine toplantısında 13 ve 14 Temmuz tarihlerine idari verilmesi halinde bayram tatili 9 güne uzayacak. Turizm sektörünün de beklentisi oldukça önemli. Turizm sektörünün arada iki günün de verilerek turizm alanına bir canlılığın sağlanması yönünde beklentisi var.

Nihai karar yarın gerçekleştirilecek kabine toplantısında verilecek. Kararı toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurması bekleniyor.