KBS Nedir, Açılımı Ne Demek? KBS Ne İşe Yarar, Kimler Kullanabilir? | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

4 Ekim 2022 - 17:01

KBS Nedir, Açılımı Ne Demek? KBS Ne İşe Yarar, Kimler Kullanabilir?

KBS Nedir, Açılımı Ne Demek? KBS Ne İşe Yarar, Kimler Kullanabilir?
Son Güncelleme :

10 Haziran 2022 - 15:42

50 görüntüleme

 KBS sistemleri muhasebe kayıtlarının tutulmasına yardımcı olarak geliştirilen sistemlerden biridir. Bu proje kapsamında yapılan her türlü mali harcama ya da gelir kayıtlara geçmektedir. Kayıtlar süresiz bir şekilde bu sistem üzerinde saklanmaktadır. Her türlü kaydın incelenmesi ve takip edilmesi için kişiler muhasebe ile alakalı işlemlerini KBS’ne aktarmaktadır.

 KBS Nedir ve Açılımı Ne Demek?

 KBS, kamu harcama ve muhasebe bilişim sistemi açılımı harcalamaların ve gelirlerin belirli bir düzen içerisinde oturması için kullanılan sistemlerden biridir. Bu portal aracılıyla kişiler muhasebe kayıtlarına daha hızlı ve güvenli şekilde ulaşmaktadır. Yapılan tüm mali işlemler de otomasyon sistemleri altında bir araya getirilmektedir. Sistem tahakkuk edilen tüm harcalamaların kayıt altına alınması ve korunması için de hizmet vermektedir.

 KBS Ne İşe Yarar ve Kimler Kullanabilir?

 Elektronik portal hizmetlerinden biri KBS’dir. Bu sistem üzerinden tüm gelir, gider, ödeme ve harcamalar kayıt altına alınmaktadır. Güvenli bir sistem üzerinden muhasebe kayıt girişleri yapılmaktadır. Yapılan tüm girişler hiçbir süre kısıtlaması olmadan kullanım için saklanmaktadır. Tüm muhasebeciler tarafından KBS sistemi kullanılmaktadır.