KYK borçları silinecek mi? KYK borç faizleri tamamen silinecek mi düzenleme nasıl olacak? | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

25 Eylül 2022 - 11:00

KYK borçları silinecek mi? KYK borç faizleri tamamen silinecek mi düzenleme nasıl olacak?

KYK borçları silinecek mi? KYK borç faizleri tamamen silinecek mi düzenleme nasıl olacak?
Son Güncelleme :

18 Temmuz 2022 - 11:12

56 görüntüleme

KYK borçları konusunda araştırmalar devam ediyor. Bugün gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısında en önemli gündem başlığı KYK borçları olacak. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlar ile gündem olan KYK borçlarının alınan ana para üstüne uygulanan faiz ile birlikte verilen rakamın üç ve dört katına kadar çıkması ile birlikte gündem olan konunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan biz faize karşıyız. Gençlerimizi faize kurban etmeyeceğiz açıklamasında bulunmuştu. Bugün gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı sonrasında milyonlarca genç Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilecek olan müjdeyi bekliyor.

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ ANA PARA FAİZİ TAMAMEN SİLİNECEK Mİ?

KYK borçları konusunda kredi borcunun faizinin silinmesi ÜFE’nin makul bir seviyede tutulması, ÜFE üzerinden belirli bir yüzde alarak borcun hesaplanması gibi ödemeyi kolaylaştıracak birçok konu masada olacak. Alınan kararın ardından Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.