Memede Kitle Nasıl Anlaşılır? Memede Kist Nereden Anlaşılır? | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

6 Ekim 2022 - 08:00

Memede Kitle Nasıl Anlaşılır? Memede Kist Nereden Anlaşılır?

Memede Kitle Nasıl Anlaşılır? Memede Kist Nereden Anlaşılır?
Son Güncelleme :

07 Temmuz 2022 - 8:32

46 görüntüleme

 

Meme bölgesinde kitle görülebilir bir durumdur. Kitlelerin her zaman kanseri ifade ettiği bilgisi yanlıştır. Kistlerin zararlı ve zararsız çeşitleri mevcuttur. Koltuk altı ve memede şişlik durumları kisti gösterir.

 Memede Kitle Nasıl Anlaşılır?

 Meme bölgesinde kişiler bazı sertliklerle karşılaşabiliyor. Bireyler memelerinde yaptığı kontrollerde sertlik veya ağrı yaşaması durumunda kitleden şüphelenebiliyor. Memelerde görülen kitlelerin nasıl anlaşılacağı araştırılan bir bilgidir. Meme bölgesinde yapılacak olan basit kontrollerle kitle anlaşılabilir.

 Memenin üzerinde morarma ve kızarma durumları, memede oluşan kitleyi gösteren belirtilerdir. Meme başından kan gelmesi veya akıntı görülmesi, kitleyi işaret eden bir durumdur. Bireylerde farklı belirtiler gözlemlenebiliyor. Koltuk altı bölgesi de, memede oluşan kitlelerde önemli bir bölgedir.

 Memede Kist Nereden Anlaşılır?

 Memelerde oluşan kistleri anlamak, bazı işlemlerle mümkündür. Koltuk altında yaşanan şiddetli ağrılar kistleri işaret eden bir durumdur. Koltuk altı ve meme bölgesinde bazen şişlikler görülebiliyor. Şişlikler bazı kişilerde ağrılı görülebiliyorken, bazı kişilerde ise ağrısız görülebilir. Meme ucu renginin değişmesi, memede kist olduğunu gösteren belirtilerden biridir.