MEMUR MAAŞI, EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR, bayramdan önce yatar mı? 2022 Temmuz MEMUR ZAMMI ve EMEKLİ ZAM ORANI netleşti mi? | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

4 Aralık 2022 - 18:46
SON DAKİKA

MEMUR MAAŞI, EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR, bayramdan önce yatar mı? 2022 Temmuz MEMUR ZAMMI ve EMEKLİ ZAM ORANI netleşti mi?

MEMUR MAAŞI, EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR, bayramdan önce yatar mı? 2022 Temmuz MEMUR ZAMMI ve EMEKLİ ZAM ORANI netleşti mi?
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2022 - 9:34

63 görüntüleme

Türkiye İstatistik Kurumu, haziran ayı enflasyon verilerini 4 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00’da açıklayacak. Haziran ayı enflasyonuyla birlikte yılın ilk 6 aylık enflasyon farkı belirlenecek ve memur ve emeklisinin maaşlarına yansıtılacak. PEki Emekli zammı, memur zammı ne kadar oldu, yeni maaşlar ne zaman yatacak, bayramdan önce yatar mı?

EMEKLİ – MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kamu çalışanlarımızın ve emekçilerimizin maaşlarına yüzde 40’ın üzerinde enflasyon farkı artışı zaten yapılacak.” dedi.

Ayrıca asgari ücretin artmasıyla birlikte yılbaşında devreye giren asgari ücret kadar gelirin vergi dışı kalması nedeniyle memur maaşlarına 300 lira ücret artışı yansımış olacak.

Toplu sözleşme gereğince, enflasyon farkı 6 aylık dilimler halinde hesaplanıyor. 2021 yılı ikinci altı aylık döneminde enflasyon yüzde 25,47 gerçekleşirken, kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerinde enflasyondan kaynaklı artış ve ilave zam ile 2022 yılı ocak ayından geçerli olmak üzere toplamda yüzde 30,95 iyileştirme yapıldı.

MEMUR MAAŞI BAYRAMDAN ÖNCE YATAR MI? (2022)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısından çıkan kararları açıkladı. ” Temmuz ayı memur maaşlarının 8 Temmuz’da zamlı haliyle ödeneceğini belirtmek istiyorum.” dedi.