Periodt Ne Demek, Türkçesi Nedir? Periodt Nasıl Kullanılır? | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

4 Aralık 2022 - 12:21
SON DAKİKA

Periodt Ne Demek, Türkçesi Nedir? Periodt Nasıl Kullanılır?

Periodt Ne Demek, Türkçesi Nedir? Periodt Nasıl Kullanılır?
Son Güncelleme :

07 Temmuz 2022 - 8:28

75 görüntüleme

Periodt, period kelimesinden ortaya çıkmış bir kelime olarak karşımıza çıkmaktadır. Anlam olarak bir konuşmanın sona ermesi anlamına gelmektedir. Kelime olarak nokta anlamı vardır. Bu da kesin bir bitiş olduğu anlamına gelen bir söylem olmaktadır.

Periodt Ne Demek, Türkçesi Nedir?

Periodt kelimesi yabancı bir kelime olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkçe karşılığı nokta olmaktadır. Aynı zamanda bir konunun kesin olarak bittiği anlamına gelmektedir. Sosyal medya platformlarında kullanılan bir söylemdir.

Periodt kelimesi kesin bir bitişi ifade etmek için kullanılan yabancı bir sözcüktür. Period sözcüğünden gelmiştir ancak anlamları farklıdır. İkili bir konuşmada bir tarafın bu kelimeyi kullanması onun haklı olduğunu ve konuşmanın bittiğini göstermektedir.

Periodt Nasıl Kullanılır?

Periodt kelimesi genel olarak yapılan ikili konuşmalarda kullanılmaktadır. Bir tarafın diğer tarafa konuşmayı bitirdiğini söyleme şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Kelimenin anlamına bir kesinlik bulunmaktadır. Kelimeyi kullanan kişi haklı olduğu zamanlarda bu kelimeyi dile getirmektedir.

Periodt kelimesi sosyal medya platformlarında karşımıza çıkan bir kelimedir. Bu da kelimenin bu yerlerde kullanıldığı anlamına gelmektedir. Herhangi bir platformda yaptığınız konuşmada haklı olduğunuzu göstermek için bu kelimeyi kullanabilirsiniz.