Reaktif Hipoglisemi Nedir, Neden Olur? Reaktif Hipoglisemi Geçer Mi, Tedavisi Nasıl Yapılır? | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

4 Aralık 2022 - 12:17
SON DAKİKA

Reaktif Hipoglisemi Nedir, Neden Olur? Reaktif Hipoglisemi Geçer Mi, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Reaktif Hipoglisemi Nedir, Neden Olur? Reaktif Hipoglisemi Geçer Mi, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Son Güncelleme :

18 Temmuz 2022 - 8:51

58 görüntüleme

Reaktif hipoglisemi halk arasında gizli şeker hastalığı olarak bilinmektedir. Kan şekerinin durumuna göre ortaya çıkan bu hastalıkta hastaların dikkat etmeleri gereken diyet programları bulunmaktadır.

Reaktif Hipoglisemi Nedir, Neden Olur?

Reaktif hipoglisemi yemek yiyen bir hastanın sürekli olarak şekerinin düşmesi sonucu ortaya çıkan bir hastalık olarak ifade edilmektedir. Bu duruma neden olan şeyin insülin hormonun düzenli ve yeterince iyi çalışmaması gösterilmektedir. Bu hastalığa sahip olan kişiler acıkmadıkları için kahvaltı yapmak istemeyebilirler. Öğle yemeklerini de çok iştahlı yememektedirler. Bu hastalık sahibi kişiler gün içinde devamlı bir şeyler yeme ihtiyacı hissetmektedirler. Hipoglisemi kan şekerinde düşmeye neden olduğu için şeker, çikolata ve tatlı yiyecekler tüketme ihtiyacını ortaya çıkaran bir durum olmaktadır.

Reaktif Hipoglisemi Geçer mi, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Reaktif hipoglisemi tıbbi tedavi gerektirmeyen ancak dikkat edilmesi gereken durumları olan bir hastalık olmaktadır. Bu kurallara uyulduğu zaman hastalığı tedavi etmek mümkün olmaktadır.

– Karbonhidrat tüketimini aza indirmek gerekmektedir. Hastanın az ama sık yemek yemesi tavsiye edilmektedir.

– Lif açısından zengin besinler tüketilerek vücut için gerekli olan protein ve kalsiyumun da alınması önemli olmaktadır.