Serebrovasküler Hastalıklar Nelerdir, Neden Olur? Svh Tedavisi Nasıl Yapılır? | GazeteNETHaber.ComGazeteNETHaber.Com

4 Aralık 2022 - 19:22
SON DAKİKA

Serebrovasküler Hastalıklar Nelerdir, Neden Olur? Svh Tedavisi Nasıl Yapılır?

Serebrovasküler Hastalıklar Nelerdir, Neden Olur? Svh Tedavisi Nasıl Yapılır?
Son Güncelleme :

14 Temmuz 2022 - 10:23

51 görüntüleme

Beyin üzerinde yaşanan rahatsızlıklar içerisinde serebrovasküler yer almaktadır. Farklı durumlarda ortaya çıkması ile beraber, aynı zamanda belli bir tedavi yöntemi olduğunu ifade etmek mümkün.

Serebrovasküler Hastalıklar Nelerdir, Neden Olur?

Beyni besleyen damarların tıkanması ya da kanaması ile birlikte meydana gelen, hasar görmüş olan beyin bölgesi ile belirtiler veren hastalık grubu serebrovasküler şekilde ifade edilir.

Özellikle yeterli hareket ve egzersiz yokluğu sebebiyle ortaya çıkan rahatsızlıklar içerisinde geldiğini ifade etmek mümkün. Aynı zamanda aşırı alkol ve sigara üzerinden kalp ritminin bozulması doğrultusunda da meydana geldiğini söylemek gerekir. Bu gibi nedenlerden dolayı beyni besleyen damarların tıkanması veya kanaması eşliğinde bu problem ortaya çıkar.

SVH Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Serebrovasküler tedavi konusunda yaşanabilecek olası damar tıkanıklığını önlemek için bazı ilaç tedavisi söz konusu olur. Özellikle felç ya da inme gibi problemleri yaşamamak için önemli bir yere sahip olduğunu ifade etmek gerekir. Bu doğrultuda uzman doktor kontrolü altında yaşanan soruna ve sebebe bağlı olarak, ilaç tedavisi sırası ile uygulanır. Tabii bunun dışında gerekli durumlarda cerrahi müdahalenin de ön plana çıktığını ifade etmek mümkün. Tüm bu koşullar uzman doktor kontrolü, tetkik ve teşhis ile gerçekleşir.